Košík je prázdný

Novinky

Přidané nové zboží...

Přidali jsme do naší nabídky nové snubní prsteny...

 
Zboží v akci...

Připravili jsme pro Vás některé zboží v akčních cenách....

Barva a vlastnosti materiálů

HomeInformace > Snubní prsteny > Barva a vlastnosti materiálů

Chirurgická ocel je velmi tvrdý, poměrně těžký kov, světlé barvy. Je barevně stálá, nečerná, neoxiduje. Vetšinou populace je dobře snášena.

Titan je hypoalergenní kov (nezpůsobující alergické reakce). Lehce tmavší barvy, nošený oproti oceli více šedý. Je velmi lehký, tvrdý a mimořádně odolný vůči korozi.

U nových šperků je barva chirurgické oceli a titanu téměř identická. Ocel je oproti titanu o trochu světlejší barvy. Titan má lehce "zakouřený" nádech.
Chirurgická ocel a titan, oproti tradičním kovům používaným ve šperkařství, jako je zlato a stříbro, lépe odolávají díky vyšší tvrdosti i dlouhodobému nošení bez hlubokých vrypů. A to i u tak namáhaných šperků, jako jsou prsteny.

Hlavní výhody titanu jsou jeho velmi vysoká biokompatibilita, která titan předurčuje pro dentální a chirurgické implantáty. V současné době přibývá stále více lidí, u kterých se projeví alergie na kovy jako jsou nikl, kobalt a chrom nebo také zlato a stříbro. Titan je pro alergiky jeden z mála vhodných kovů, který absolutně nereaguje s pokožkou ani tkáněmi. Je to nemagnetický kov se skoro poloviční hmotností oproti chirurgické oceli. To, že je titan velmi lehký, oceníte zvlášť u rozměrnějších šperků.